mängu vaha

wedstrijd wax

Võistlusvaha suusatamiseks ja lumelauasõiduks

Võistlusvaha, tuntud ka kui võistlusvaha, mängib olulist rolli lumelaua ja suusatamise maailmas. Sportlased ning professionaalsed suusatajad ja lumelauasportlased toetuvad kvaliteetsele vahale, et saavutada võistlustel ja treeningutel optimaalne jõudlus. Meie suures vahatamise ja lihvimise artiklite kollektsioonis pakume ka laia valikut spetsiifilisi võistlusvaha ja võistlusvaha.

Mis on võistlusvaha?

Võistlusvaha, millele sageli viidatakse kui võistlusvaha, on spetsiaalne kuumavaha, mis on mõeldud optimaalse jõudluse saavutamiseks võistlussuusatamise ja lumelauasõidu võistlustel. Seda kasutavad profisportlased, võistlusmeeskonnad ja harrastajad, et parandada kiirust, kontrolli ja haarduvust võistluste ja treeningute ajal.

Erinevad võistlusvaha liigid

Meie võistlusvaha kollektsioonis on esindatud järgmised kaubamärgid. Oneball ja Holmenkol leiate erinevaid vahatüüpe. Kuid millised on täpselt erinevused?

 1. Süsivesinikvaha:

  Süsivesinike vaha on süsivesinike baasil valmistatud suusa- ja lumelauavaha. Seda kasutatakse sageli üldistes rakendustes, näiteks treening- ja vabaajakasutuses, sest see on hea mitmekülgse toimivuse tõttu erinevates lumeoludes. See pakub paremaid libisemisomadusi, väiksemat hõõrdumist ja paremat kontrolli.

  Seda tüüpi vaha on tavaliselt odavam kui fluorosüsivesiniku vaha ja seetõttu valivad seda sageli harrastussuusatajad ja lumelauasportlased. Seda saab kasutada mitmel meetodil, sealhulgas sulatades ja triikrauaga sisse hõõrudes või vahatriikraua abil kuuma vaha pealekandmiseks. Pärast pealekandmist silutakse vaha vahakammiga ja lihvitakse optimaalse libisemise tagamiseks.

  Kuigi süsivesinike vaha on vähem spetsialiseerunud kui fluorosüsinike vaha, on see oma taskukohasuse ja mitmekülgsuse tõttu endiselt populaarne valik ning pakub siiski märkimisväärseid eeliseid suusatajatele ja lumelauduritele, kes ei nõua väga suurt jõudlust.

 2. Fluorsüsivesiniku vaha:

  Fluorsüsivesiniku vaha on täiustatud tüüpi suusa- ja lumelauavaha, mis sisaldab fluorosüsinikuühendeid. See on tuntud oma suurepäraste vetthülgavate omaduste ja suurepäraste omaduste poolest, eriti märgades lumeoludes. See vaha pakub paremaid libisemisomadusi ja vähendab hõõrdumist, võimaldades suuremat kiirust ja paremat kontrolli nõlvadel. See on populaarne edasijõudnud ja professionaalsete suusatajate ja lumelauasportlaste seas ning seda kasutatakse võistlus- ja võidusõiduvahana. Kasutamine hõlmab sulatamist ja pealekandmist triikrauaga või kuuma vaha pealekandmist vahatriikrauaga, millele järgneb optimaalse jõudluse saavutamiseks silumine ja poleerimine.

 1. Puhas fluorvaha:

  Puhas fluorvaha ehk kõrgfluorosüsivesiniku vaha on täiustatud kujul suusa- ja lumelauavaha, millel on kõrge fluorosüsivesiniku sisaldus. See vaha, mida kasutavad peamiselt tipptasemel professionaalsed suusatajad ja lumelaudurid, pakub suurepäraseid vetthülgavaid omadusi ja maksimaalset libisemisvõimet isegi äärmuslikes lumeoludes. See on parim valik sportlastele, kes püüavad maksimaalset kiirust ja kontrolli nõlvadel. Kasutamine on sarnane teiste vahadega, kus see sulatatakse ja kantakse triikrauaga või kuumalt vahatriikrauaga, millele järgneb optimaalse tulemuse saavutamiseks silumine ja poleerimine.

Millised on mängu vaha eelised?

Võistlusvaha eelised on järgmised:

 1. Parem kiirus: Võistlusvaha vähendab hõõrdumist ja parandab libisemist, mis võimaldab suusatajatel ja lumelauasõitjatel saavutada suuremat kiirust nõlvadel.
 2. Parem haardumine: See vaha tagab parema haardumise ja kontrolli pöörete ja manöövrite ajal, mis on oluline tipptulemuste saavutamiseks võistlustel ja võistlustel.
 3. Materjali kaitse: Regulaarne võistlusvaha kasutamine kaitseb suuski ja lumelauad hõõrdumisest ja abrasiivsetest lumeoludest tingitud kulumise eest, pikendades materjali kasutusiga.
 4. Optimaalne jõudlus: Spetsiaalselt väljatöötatud vaha kasutamine võimaldab suusatajatel ja lumelauasõitjatel kohandada oma varustust vastavalt nõlvade eritingimustele, mille tulemuseks on maksimaalne jõudlus ja konkurentsieelis.
 5. Suurendatud niiskuskindlus: Mõned võistlusvahad, eriti need, mis sisaldavad palju fluorosüsivesinikku, pakuvad suurepäraseid vetthülgavaid omadusi, mis võimaldavad suusatajatel ja lumelauasõitjatel saavutada optimaalse jõudluse isegi niiskes või märjas lumes.

wedstrijdwax

Võistlusvaha ja universaalvaha erinevus

Võistlusvaha ja kõikidel temperatuuridel kasutatava vaha erinevus seisneb nende sihtotstarbelistes ja jõudlusomadustes. Võistlusvaha, mida tuntakse ka võistlusvaha nime all, on mõeldud maksimaalse jõudluse saavutamiseks konkreetsetes lumeoludes ning seda kasutavad sageli kogenud ja professionaalsed suusatajad ja lumelauasportlased võistlustel. Kõikide temperatuuride vaha seevastu on mõeldud töötama erinevates temperatuurides ja lumeoludes, mis teeb sellest mitmekülgse valiku harrastussuusatajatele ja lumelauasõitjatele, kes puutuvad oma matkade ajal kokku erinevate keskkondadega.

Ostke võistlusvaha veebist

Kas oled innukas lumelauasõitja või suusataja ja soovid parimatest parimat? Olete jõudnud õigesse kohta, kust leiate kõik, mida vajate oma lumelaua vahatamiseks ja teritamiseks. Meie veebipoest leiad suure kollektsiooni lumelaua hooldustoodetest sellistelt kaubamärkidelt nagu Holmenkol ja Oneball. Otsid täielikku vahakomplekti või lihvimiskomplekti? Siis on Sideways õige koht!