Holmenkol

Holmenkol suusa- ja lumelaua vahatamise ja teritamise komplekt

Mõtled oma suuskade või lumelaua vahatamist? Siis mõtlete kohe Holmenkol. See kaubamärk on valmistanud vaha alates 1922. aastast, mis teeb sellest vanima suusavaha valmistava kaubamärgi. Lisaks tähistab see kaubamärk tipptasemel tekstiilihooldust.

 • Suusa ja lumelaua vahatamine
 • Suusa ja lumelaua vahatamine
 • Tekstiilihooldus

Parima tulemuslikkuse saavutate, kui hakkate oma suusad või lumelaua ise hooldama ja häälestama. See ei ole väga keeruline, kuid oluline on järgida õiget järjekorda. Loomulikult on oluline ka õigete materjalide kasutamine. Alustage alati kõigepealt terasservade teritamisest. Alles siis, kui terasservad on täiesti teravad, võite alustada vahatamist. Kas soovite ise alustada? Me aitame teid hea meelega alustada. Anname regulaarselt vahatamise ja teritamise töötubasid. Võtke meiega ühendust ja küsige võimaluste kohta. Oleme teile juba kokku pannud mitmeid komplekte aadressilt Holmenkol, nii et teil on kohe õiged tarvikud olemas.

Holmenkol terituskomplekt

Tahate ise oma suusad või lumelaua vahatada või teritada? Siis on Holmenkol lumelaua terituskomplekthädavajalik. Hästi teritatud terasserv tagab parema haardumise, parema libisemisvõime ja muudab terasserva kauem teravaks. Lisaks igasugustele viilidele, nagu teemant-, kivi- ja rauaviilidele, pakub Holmenkol ka täielikku terituskomplekti. See terituskomplekt sisaldab järgmisi esemeid:

 • Teemantviil keskmise suurusega
 • Professionaalne teritaja
 • Serva trikk
 • Schleifgummi

holmenkol wax

Teritage oma suusad või lumelaua ise Holmenkol?

Ärge minge enam kunagi lumme tümpsunud terasservaga! Oluline on, et te töötaksite alati jämedast peeneni. Talispordi ajal saate terasserva hõlpsasti lihvida, et saavutada maksimaalne haardumine kõvas lumes. Olete veendunud, et hakkate ise teritama? Tutvu kogu teritamise artiklite kogumikuga siin. Oled ikka veel närvis ja tahad kõigepealt näha, kuidas seda tehakse? Pole probleemi. Tulge meie Nijverdalis asuvasse näituseruumi. Me aitame teid hea meelega! Näiteks võime koos teritada teie suusad või lumelaua. Õpetame teile samm-sammult õiget järjekorda. Samuti anname teile näpunäiteid, kuidas terasserva teatud nurga all teritades luua rohkem haarduvust.

Holmenkol vahakomplekt

Pärast seda, kui teie lumelaua või suusad on teritatud, saate vahatada aluse või aluspinna. Seda saab teha erinevatel viisidel, kuid parim viis on kuuma vahaga. Kandke vaha peale triikraua abil. Kõigepealt veenduge, et teie laud on puhas. Seda saab teha Holmenkol WaxAb sprei või kuumavahaga kuumades tingimustes. Selleks, et teil oleks lihtne, on Holmenkol kokku pannud vahakomplekti, mis sisaldab kõike, mida vajate oma suusa või lumelaua korralikuks vahatamiseks. See komplekt koosneb järgmistest esemetest:

 • Smartwaxer
 • Sünteetiline hari
 • Hobusejõhvipintsel
 • Vaskhari
 • Vaha ab 200ml
 • Sidumistopper
 • FX ribad mustad 5 tükki
 • kaabits 3mm
 • Worldcup mix Cold punane-sinine 2x35gr.
 • Worldcup mix Kuum kollane-punane 2x35gr.
 • vahakast

holmenkol

Tahad oma suusad või lumelaua ise vahatada?

Soovitame kindlasti oma suusad või lumelaua ise vahatada! Saate ise otsustada, millist vaha kasutada. Enamikus kauplustes vahatatakse suusad või lumelaua kõikehõlmava vahaga. Selles pole midagi halba, kuid kui lähete talispordireisile hooaja lõpus, on soovitav kasutada sooja ilmaga vaha. Lisaks saad kasutada triikrauda, et sulatatud vaha sügavamale aluspinnale saada, mis võimaldab kanda mitu kihti. Kas soovite alustada lumelaua vahatamist? Ja mõtled, kuidas oma lauda vahatada? Me aitame sind hea meelega alustada. Meie lumelauapoes toimuvad regulaarselt vahatamise koolitused. Pakume ka võimalust oma lumelauda koos vahatada. Selgitame samm-sammult, mis sellega kaasneb

Holmenkol slijpset

Holmenkol Vedel vaha

Holmenkol on välja töötanud midagi uut, mis muudab vahatamise puhkuse ajal palju lihtsamaks. Enamus vedelvahasid piisab ühe päeva jooksul. Nüüd on bränd toonud turule oma populaarse Alpha, beta ja Ultra segu vedeliku versiooni. See vedel vaha kandub hõlpsasti lapiga. Erinevalt enamikust vedelatest vahadest tungib see sügavale teie aluspõhja. Kanna peale suusatamist või lumelauasõitu, nii et see imendub magamise ajal. Hõõruge see maha ja teie lumelaua või suusad on valmis uueks suurepäraseks päevaks.

Holmenkol Betamix all temperture wax

Kõige enam müüdud Holmenkol vaha on Betamix. See on kõikidele temperatuuridele sobiv vaha, mis on ka hea alus. Põhimõtteliselt võiks uuele lumelauale või suusale kanda mitu kihti Betamix-vaha. Lauad ja suusad on tehasest alates minimaalselt vahatatud. Seega enne, kui oma uue soetusega esimest korda lumele lähed, tuleks see korralikult vahatada. Pärast seda, kui alus on hästi vahatatud, võite vajadusel viimistleda. Täiendava libisemise saavutamiseks võite kanda fluorkihi peale Holmenkol Racing Base LF21 vaha.

Suusa või lumelaua vahatamise järjekord koos Holmenkol

Suusa või lumelaua ise vahatamine ja poleerimine on muidugi väga lõbus. See suurendab teie talispordi nautimist. Kuid milline on õige järjekord? Üsna lihtsalt. Alustage alati kõigepealt lumelaua või suusa lihvimisega.

Suusade ja lumelaua teritamine Holmenkol

 1. Kinnitage oma suusad või lumelaua õigete klambritega, näiteks Holmenkol Freeride Fix
 2. Kontrolli, et terase küljes poleks kobedusi. Teete seda muidugi tähelepanelikult vaadates, aga ka hoolikalt tunnetades. Kas tunnete mingeid muhke? Siis mine Oxyd mini abil mööda teraskülge. Pange roosa kivi viilihoidikusse ja laske sellel mööda teraskülge libiseda. Te kuulete ja tunnete, kui muhud on kadunud.
 3. Kas terasserval on juba õige nurk? Näiteks 88° või 89°? Siis on nüüd küsimus selles, kuidas see teravaks saada. Kas olete ostnud uue suusa või lumelaua? Siis on nurk alati 90°. Siis peaksite sinna uue nurga sisse lihvima.
 4. Kui teraskülg on talispordi ajal üsna palju kannatada saanud, alustage jämedama viiluga. Näiteks Holmenkol Racing File L Maxi. On ütlematagi selge, et jämedam viil eemaldab rohkem terase serva kui peenem viil.
 5. Kui teraskülg on jälle ühtlane ja muhud on kadunud, tuleks uuesti teha sama, kuid peenema viiluga, näiteks Holmenkol Racing File M Maxi.
 6. Pärast viiludega lihvimist jäävad terase poolele lihvimiskohad. Teraseserv paistab terav ja jah, kui te seda küünega läbistate, siis teraseserv kraabib terasekihi maha. Veelgi teravamaks saamine toimub teemantviiludega. Nagu suurte viilide puhul, peaksite alati rakendama jämedast peenemini. Keskmise teemantviiluga saab suurepäraselt hakkama.
 7. Pärast teritamist ärge unustage tümpsutada kokkupuutepunkte Holmenkol Schleifgummi abil. Kui te seda ei tee, märkate, et suusad või lumelaua hammustavad pööramisel.

Lumelaua vahatamine koos Holmenkol

 1. Enne vahatamist peaks alus olema puhas. Seda saab puhastada Holmenkol Waxabiga. See eemaldab mustuse, mida muidu vajutaksite vahaga alusesse.
 2. Kontrollige oma alust kahjustuste suhtes. Need võivad tekkida näiteks siis, kui põrkate vastu kivi. Neid auke või pragusid saab täita Repair Strips'iga.
 3. Enne vaha pealekandmist harjake alus vaskharjaga. See avab aluse struktuuri, et see saaks vaha paremini sisse imeda. Tehke seda iga kord enne vahatamist.
 4. Vana vaha eemaldamiseks aluselt kandke kõigepealt kiht pehmet vaha, näiteks Holmenkol Alpha Mix. See kollane vaha toimib kõige paremini sügisel, kui temperatuur on kõrgem. Seda vaha saate kasutada ka aluse veelgi sügavamale puhastamiseks. Kandke vaha vahatriikraudiga peale ja levitage see oma alusele. Pärast 5-minutilist vahatamist kraapige vaha kohe laua või suusa põhjalt maha. Vaha on veel veidi pehme, nii et see tõmbab mustuse teie aluse pooridest välja.
 5. Nüüd võite kanda aluskihi Beta Mixiga. Kuid enne selle kihi pealekandmist harjake uuesti ostuharjaga. Kandke vaha peale ja levitage see aluspinnale. Laske vahal vähemalt pool tundi põhjalikult kuivada. Soovitavalt veidi kauem.
 6. Kui vaha on hästi kõvenenud, tuleks üleliigne vaha oma laualt maha kraapida. Seda tehakse Holmenkol Plexiklinge või kaabitsaga. Kasutage pöidlaid, et lükata kaabitsat pikisuunas eemale. Jätkake kraapimist, kuni kogu vaha on laualt maha võetud.
 7. Kas olete lõpetanud mitme vahakihtide pealekandmise? Siis harjake oma alus hobusejõhvipintsliga. See pintsel on pehmem kui vasest pintsel. Hobuseharjaga harjamine toob tekstuuri uuesti esile.

Holmenkol Osta veebist Snowboards.ee

Oled veendunud, et tahad ise alustada aadressil Holmenkol? Siis vaadake kiiresti kogu meie kollektsiooni vahaartiklitest. Soovid rohkem teavet? Või soovite näha, kuidas me seda teeme? Saate! Pöörduge meie Nijverdalis asuvasse müügisaali ja me aitame teid hea meelega.